+ Cevap Ver
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yeni Yıla Geçişte Dönem Tanımlarının Düzenlenmesi

Administrator Yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    TÜRKİYE
    Tecrübe Puanı
    10

Question Yeni Yıla Geçişte Dönem Tanımlarının Düzenlenmesi

Bilnex v3 programlarında v2 sürümünde olduğu gibi yıl devri yapılmasına gerek yoktur. Aynı veritabanı içerisinde çalışmaya devam edilir. Yalnızca dönem tanımlarında değişiklik yapılması gerekmektedir.

Sistem Yönetimi / Kurulum İşlemleri / Şirket Kurulumu / Firma Tanımları menüsüne girilir. Karşımıza gelen firma tanımları listesinden çalıştığımız firma seçilerek düzelt butonu tıklanır. Yine açılan karttan 3: Çalışma Dönemleri sekmesine girilir. Burada bulunan çalışma tarihi sonu başlığı altında bulunan tarih 31.12.2015 olarak değiştirilir.
    ---------------------------
    Yunus DALKIRAN

Bilnex YAZILIM
    http://www.bilnex.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0
    Ayrıca geçen yılın datalarını görmek isterseniz Sistem Yönetimi-Kurulum İşlemleri-Parametreler-Ticari Parametreler den Yalnızca Aktif yılın Kayıtlarını gösterdeki Tikini kaldırın
    iyi çalışmalar

Administrator Yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    TÜRKİYE
    Tecrübe Puanı
    10
    Bilnex V3 programlarında " "TARIH" Alanı Çalışma Döneminin Dışında Değer Almıştır " uyarısı ile karşılaşılması durumunda yukarıdaki adımları takip ederek yeni yıla evrak girmeye başlayabilirsiniz. Bunun dışında Bilnex V2 programlarında olduğu gibi yıl sonunda tamamen yeni bir veritabanı açarak devir yapmak isteyen kullanıcılarımızda Sistem Yönetimi /Araçlar / Veri Tabanı Devir İşlemleri menüsünü kullanabilirler.
    ---------------------------
    Yunus DALKIRAN

Bilnex YAZILIM
    http://www.bilnex.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0
    Merhaba Yunus bey, yazılımcı olduğunuza göre bende bir kaç aklıma gelen teknik hatayı yazayım..
    1- Ürün İadesinde diyelim 10 tane mal satıldı çıkış yapıldı. Adam 10 ürünü geri getirdiğinde 10 taneyi tek kalemde iade alamıyorum. 10 tane ayrı ayrı iade işlemi yapmak zorunda kalıyorum.
    2-Ana gruba yanlışlıkla alınan binlerce stok ürününü alt gruba alma imkanı yok.,
    3-En büyük sıkıntım faturaları işlemek. Öyle 2-3 tane ürün yok. 200-300 kalem ürünü girmek zorunda kalıyorum. Stok kartlarını excel aktar ile çözüme ulaştım ama faturaları da bu mantıkla girebilsek çok harika olacak.

Aklıma geldikçe yazacağım.

Member
    Tecrübe Puanı
    0
    Merhaba,
    1- Ürün İadesinde diyelim 10 tane mal satıldı çıkış yapıldı. Adam 10 ürünü geri getirdiğinde 10 taneyi tek kalemde iade alamıyorum. 10 tane ayrı ayrı iade işlemi yapmak zorunda kalıyorum.
    Cevap: 10 ürünü tek seferde iade almanın bir çok yolu var bunlardan bir tanede Ctrl+Alt+C ile kopyalayarak iade evrağında Ctrl+Alt+V yapmak olabilir. Bunların dışında Export - Import veya Fatura kopyalamayı kullanabilirsiniz. Yok siz iade evraklarını eşleştirmek istiyorsanız bunun için iade evrakında Fatura İşlemleri menüsünde İade Fatura Eşleştirme seçenekleri bulunmaktadır.

2-Ana gruba yanlışlıkla alınan binlerce stok ürününü alt gruba alma imkanı yok.
    Cevap: Stok ve Depo Yönetimi - İşlemler - Fiyat Değişikliği Menüsü altında Toplu Fiyat Değişikli ve hızlı değişiklik menüleri altında toplu bir şekilde Ana grup ve alt grup değişikliği yapılabildiği gibi üretici reyon vs. grupları toplu değiştirebilir veya fiyatlara formüller yazabilirsiniz.

3-En büyük sıkıntım faturaları işlemek. Öyle 2-3 tane ürün yok. 200-300 kalem ürünü girmek zorunda kalıyorum. Stok kartlarını excel aktar ile çözüme ulaştım ama faturaları da bu mantıkla girebilsek çok harika olacak.
    Cevap: Evet aynı mantıkla excelden kopyalayıp Bilnex faturada da yapıştır diyebilirsiniz. Bunun için faturaya ekle dedikten sonra üst bilgileri doldurun stok seçim için grid üzerinde iken Ctrl+Alt+V yaparak exceldeki bilgilerinizi faturaya yapıştırabilirsiniz. ( format bu şekilde olursa excelde daha hızlı halledebilirsiniz; kodu,açıklama(adı),miktar,birim,fiyat,döviz) Kopyaladığınız verileri yapıştırdığınız alanda da alan eşleştirmesi yapabilirsiniz.

İlginizde teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

+ Cevap Ver

Bu Konudaki Etiketler